Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 'Η ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ;
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 'Η ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ;

ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 'Η ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ; 18 Νοε 2011 04:52 #1882

  • amarilis
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της amarilis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 1
Γεια σας κ απο μενα.Ειμαι 23 χρονων κ μολις τελειωσα την σχολη εμποροπλοιαρχων.Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω αν εχω καταθλιψη ή αν ολα ειναι στο μυαλο μου!!

Ολα ξεκινησαν οταν μια μερα με επιασε διαρροια στο λεωφορειο για Αθηνα,ο οδηγος σταματησε κ απο τοτε δν ξαναεχω παθει κατι παρομοιο.Εμενα ομως εμεινε στο μυαλο μου,πως οπου κ αν παω οτι κ να κανω θα θελω να παω τρεχοντας τουαλετα!!Οποτε κ τα βασανα μ εγιναν μεγαλυτερα στην τελευταια εξεταστικη για το πτυχιο.Αν εγραφα δευτερα,τν κυριακη ολη μερα δν ετρωγα τιποτα κ το βραδυ το περνουσα στην τουαλετα να κανω εμετους κ "κακα" μου για να ειμαι σιγουρη πως τν επομενη μερα των εξετασεων δν θα με πιασει να παω τουαλετα.Αρχισα να μην ειμαι καλα.Να με παιρνουν οι φιλες μου να παμε για καφε κ να μην εχω ορεξη για τιποτα γιατι πολυ απλα φοβομουν να μην με πιασει τιποτα!!Μεχρι που η κολλητη μου με πηγε σε εναν παθολογο εκεινος μου εδωσε αγχωλυτικα αλλα ηταν σαν να μην επαιρνα τιποτα!!Πηγα ξανα κ μου αυξησε την δοση αλλα παλι τιποτα κ ξαναπηγα μεχρι που μου εδωσε lexotanil!Φοβηθηκα πολυ το ειπα στη μαμα μου κ μου ειπε να τα παρατησω ολα κ να παω σπιτι.Αλλα δεν το εκανα.Σταματησα τα παντα απο φαρμακα κ καταφερα μετα απο πολλα βραδια αγκαλια με την τουαλετα κ πολλα κιλα μειον να παρω το πτυχιο μου!!Γυρνωντας ομως στην πολη μου τα πραγματα ειχαν αλλαξει!!Δεν ειχα ορεξη για τιποτα πια!ΕΓΩ!!Που καθε μερα ημουν εξω!!Και δεν εφευγα αν δεν ξημερωνε!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!Περασε το καλοκαιρι κ κοντευουν Χριστουγεννα πια κ εγω ολη μερα σπιτι να κοιμαμαι..Σε λιγες μερες περιμενω να με παρουν κ απο την εταιρεια μου να παω για δουλεια στο βαπορι αλλα οταν το σκεφτομαι ξεσπαω σε κλαματα!Δεν θελω να παω πουθενα λεω σε ολους αλλα ξερετε ποια ειναι η απαντηση οτι "πρεπει"!!Ναι οκ πρεπει ειναι η δουλεια μου αλλα πως;Αν παθω οτιδηποτε;Αν λυποθημησω στο αεροδρομιο;

Νιωθω πως εχω κουρασει τους παντες γυρω μου!Μα πανω απ'ολα την μαμα μου κ το αγορι μου!Δεν παω πουθενα και αν τελικα παω τους πρηζω να γυρισουμε σπιτι!Νιωθω πως κανεις δεν καταλαβαινει τι περναω κ πως νιωθω!Ολοι μου λενε "ελα ξεκολλα πια με αυτο το πραγμα στο μυαλο σου ειναι"!Ναι το ξερω αλλα δεν μπορω!Η κολλητη μου προσπαθει να με κανει να γελασω με το προβλημα μου!Δεν αλλαζει τιποτα ομως,το σκεφτομαι συνεχεια!Δεν κοιμαμαι καλα τα βραδια,δεν εχω ορεξη να κανω το οτιδηποτε!Εχω αρχισει κ νιωθω αχρηστη γιατι αυτο δεν προκειται να φυγει απο το μυαλο μου!!Προχθες σκεφτομουν να κατσω ολη μου τη ζωη σπιτι μου κ να μην δουλευω πουθενα,να μας στελνει λεφτα ο μπαμπας μου (επειδη ειναι ναυτικος και εκεινος) κ να γερασω εκει ετσι!Πραγματικα κουραστικα κ εγω με ολο αυτο αλλα δεν υπαρχει κατι να κανω!!Ετσι πιστευω τουλαχιστον!! :)

Σας ευχαριστω που με ακουσατε!! :P
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 'Η ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ; 20 Νοε 2011 01:56 #1883

  • George
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της George
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 11
  • Κάρμα: 6
Φαίνεται να έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ τα τελευταία χρόνια amarilis και είναι λυπητερό γιατί με τη σωστή βοήθεια θα τα είχες ξεπεράσει αυτά με ελάχιστες ουλές. Πρέπει να μιλήσεις σε ψυχίατρο (όχι παθολόγο) και αυτός θα κρίνει ποια θα είναι η θεραπεία σου. Πάντως δεδομένου πως παρουσιάζεις νευροφυτικά σημεία ( διαταραχές ύπνου, απώλεια βάρους κτλ) μάλλον μιλάμε για ψυχική νόσο και όχι για < κάτι που είναι στο μυαλό σου> φανταστικό δλδ.Αλλά αυτό θα το κρίνει ο ειδικός και όχι καποιος απο το φορουμ ενος site.

Ελπίζω να βοήθησα και ότι χρειαστείς εδώ ειμαστε
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amarilis

Απ: ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 'Η ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ; 20 Νοε 2011 05:00 #1885

  • amarilis
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της amarilis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 1
Σ'ευχαριστω George να εισαι καλα.Πραγματικα νομιζα πως ειμαι πολυ χαζη που τα νιωθω ολα αυτα αλλα τελικα εχω προβλημα.Απευθυνθηκα πρωτα στο forum γιατι ενιωσα πιο ανετα εδω,γιατι πολυ ανθρωποι νιωθουν το ιδιο με μενα.Περασα πολυ δυσκολα η αληθεια ειναι αλλα φοβομουν να μιλησω γι'αυτο και να το αποδεχθω.Πλεον δεν εχω και αλλη επιλογη!!Πρεπει να στηριξω και εμενα και την μαμα μου που αντιμετωπιζει προβλημα υγειας και τελος να παω και για δουλεια στο βαπορι!Και ολα αυτα δεν τα περασα τα τελευταια χρονια αλλα τον τελευταιο ενα χρονο!!!Ειδα και μια εκπομπη στο mega σημερα ελεγαν για την καταθλιψη πηρα και καποιες συμβουλες απο εκει και βλεποντας και κανοντας!!Σε ευχαριστω παντως! :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 'Η ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ; 20 Νοε 2011 05:07 #1886

  • George
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της George
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 11
  • Κάρμα: 6
πράγματι ήταν πολύ καλή η εκπομπή σήμερα στο mega. Μίλησαν και άτομα απο το MAZI αν πρόσεξες(μέσα σε όλα η διεύθυνση του site:P) . Αν και νομίζω πως θα το αφήσεις, θα κανεις υπομονή και θα περιμένεις να περάσει η φάση σου, και πολύ κακώς θα κάνεις, αν θες ,ακουσε με και κάνε μια επίσκεψη σε ψυχιατρο. Γιατί ξερουμε πως το στιγμα δε σε αφήνει να πας. Απλά κρίμα να ταλαιπωρηθείς παραπάνω. Οτι χρειαστεις στείλε.ββ και καλό ταξίδι!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amarilis

Απ: ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 'Η ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ; 20 Νοε 2011 05:37 #1887

  • amarilis
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της amarilis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 1
Ναι ειδα που εδειξε για το site George!Οντως πολυ καλη εκπομπη!Δεν ειχα σκοπο να το αφησω ισα ισα μιλησα με την κολλητη μου και επειδη εκεινη εχασε προσφατα τον μπαμπα της μου ειπε πως καλο θα ηταν να παω σε ενα κεντρο ψυχικης υγειας που πηγε και εκεινη και την βοηθησαν παρα πολυ και με κανενα απολυτως κοστος!!Οταν ειπα οτι πηρα συμβουλες απο την εκπομπη εννουσα το βαλσαμοχορτο γιατι δεν ειμαι και πολυ υπερ των φαρμακων!Σε ευχαριστω και παλι! :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 'Η ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ; 21 Νοε 2011 04:04 #1904

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
γεια σου amarillis! το ότι "όλα είναι είναι στο μυαλό σου" δεν σημαίνει ότι δεν χρειάζεσαι βοήθεια για να αντιμετωπίσεις την κατάσταση που περνάς! η επίσκεψη σε έναν ειδικό θα δεις πως θα σε ανακουφίσει! σου εύχομαι να κερδίσεις τη ζωή σου και πάλι πίσω και καλώς να σαλπάρεις! :)

υγ: σε περιμένουμε και στην ομάδα μας στο facebook να γνωριστούμε καλλίτερα! :)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Τελευταία διόρθωση: 21 Νοε 2011 04:04 από Βασίλης.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amarilis

Απ: ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 'Η ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ; 21 Νοε 2011 06:31 #1908

  • amarilis
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της amarilis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 1
Σε ευχαριστω Βασιλης να εισαι καλα!!Ειμαι ηδη μελος στο facebook κ εχω κανει κ αναρτηση στη σελιδα σας!!Σας ευχαριστω για ολα..Με εχετε βοηθησει πολυ!Ελπιζω και αλλοι ανθρωποι να βοηθηθουν απο το forum!!Καλη συνεχεια.. :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 'Η ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ; 21 Νοε 2011 06:35 #1909

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
μάλλον λες για τη σελίδα μας στο facebook. για δες λίγο το προσωπικό μήνυμα. :)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα